Co to jest odwrócona hipoteka?

Co to jest odwrócona hipoteka?

Z tematyką hipoteki wiąże się nie tylko nieruchomość, jako zabezpieczenie dla banku, kiedy nie spłacimy zaciągniętego kredytu. Od kilku lat w Polsce możliwy jest również odwrotny scenariusz, a wiec odwrócona hipoteka. Na czym to dokładniej polega?

Rozwiązanie takie jest dedykowane przede wszystkim dla seniorów, z tego względu, że to bank będzie płacił klientowi „ratę” za nieruchomość. Właściciel mieszkania otrzyma więc comiesięczną pensję, która może stanowić duży dodatek do emerytury. Gdy nieruchomość, mówiąc delikatnie, straci właściciela, dom lub mieszkanie jest przejmowane przez bank.

www.cafesekret.pl Czytaj wiecej »

Kredyt hipoteczny dla cudzoziemców

Kredyt hipoteczny dla cudzoziemców

Mimo narzekań naszych rodaków na warunki bytowe, polityczne i gospodarcze w naszym kraju, dla wielu przyjezdnych – tak ze wschodu, jak i zachodu – Polska okazuje się krajem przyjaznym i godnym uwagi w kategoriach mieszkania na stałe. Aby osiedlenie się w Polsce było możliwe, większość cudzoziemców, podobnie jak Polaków, musi zaciągnąć kredyt. Czy jest to możliwe w polskich bankach, gdy nie posiadamy karty Polaka?

Czytaj wiecej »

Czym właściwie jest hipoteka?

Czym właściwie jest hipoteka?

Wielu z nas mówi lub posiada kredyty hipoteczne, mówi się także często o odwróconej hipotece. Samo pojęcie hipoteki jest jednak dla wielu zagadką. Co więc dokładnie oznacza ten termin i jak ma się do kredytu hipotecznego lub odwróconej hipoteki?

Czytaj wiecej »

Czy można rozwiązać odwróconą hipotekę?

Czy można rozwiązać odwróconą hipotekę?

Tak zwana odwrócona hipoteka to umowa długoterminowa i jedna z poważniejszych decyzji, jakie można w życiu podjąć. Niestety nie każdy klient banku podejmuje dobrze przemyślane decyzje, a co za tym idzie – po paru miesiącach czy latach może się okazać, że umowa nie była tak dobrym pomysłem, jak to się na początku wydawało. Zwłaszcza wtedy, gdy nie przeczytaliśmy jej dokładnie i np. otrzymujemy mniej pieniędzy, niż się spodziewaliśmy lub bank oczekuje od nas, że opuścimy nieruchomość. Czy taką umowę można rozwiązać?

Czytaj wiecej »