Kredyt hipoteczny w przyszłości

Kredyt hipoteczny w przyszłości

Kredyt hipoteczny nie zawsze jest pierwszym zaciąganym kredytem. Może się zdarzyć, że szukając banku, który udzieli nam kredytu na mieszkanie, spłacamy już samochód oraz sprzęt AGD. Niestety sytuacja taka nie jest dla nas korzystna, bo jednym z kryterium banku podczas określenia wysokości kredytu, jaki możemy zaciągnąć, jest właśnie fakt posiadania lub nieposiadania przez nas innych, podobnych zobowiązań.

Czytaj wiecej »

Jaki kredyt hipoteczny dostaniemy?

Jaki kredyt hipoteczny dostaniemy?

Kredyt hipoteczny to dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, jedyna możliwość sfinansowania tak dużej inwestycji, jak budowa własnego domu czy kupno mieszkania. Niestety bank nie zawsze udziela wystarczającego wsparcia lub nie chce udzielić go w ogóle. Jakie dane dotyczące naszych finansów mają wpływ na propozycję banku?

Czytaj wiecej »

Kredyt hipoteczny w innym banku

Kredyt hipoteczny w innym banku

Banki funkcjonują podobnie, jak firmy w każdym innym sektorze. Poza specyfiką takiej formy działalności, istnieje wiele cech wspólnych, co ma znaczenie dla klienta. Ma znaczenie dlatego, że jako konsumenci posiadamy o wiele większe pole manewru, niż zdajemy sobie z tego często sprawę. Podobieństwo pomiędzy bankami, a sklepami spożywczymi czy myjniami samochodowymi polega m.in. na tym, że, jeśli jesteśmy niezadowoleni ze świadczonych usług, możemy po prostu pójść do konkurencji. Nawet wtedy, gdy zobowiązaliśmy się do spłaty kredytu.

Czytaj wiecej »

Sprzedaż domu na kredyt

Sprzedaż domu na kredyt

Jeśli jesteśmy młodzi i mieszkamy „na swoim”, prawdopodobnie nasz dom lub mieszkanie obciążone jest kredytem hipotecznym. Oznacza to, że nieruchomość nie jest tak do końca nasza, bo w razie niespłacenia kredytu bank przejmuje lokum, które stanowi zabezpieczenie kredytu. A co zrobić w przypadku, gdy nieruchomość z jakiś względów przestanie nam być potrzebna? Czy możemy sprzedać dom, którego jeszcze nie spłaciliśmy?

Czytaj wiecej »